PKS Gliwice Sp. z o.o. PKS Gliwice Sp. z o.o. PKS Gliwice Sp. z o.o. PKS Gliwice Sp. z o.o.
Strona główna | Kontakt | O firmie | Wynajmy | Stacja paliw | Spedycja | Komunikacja międzynarodowa | Reklama
Wtorek, 12 lutego 2013 r. 43 dzień roku Imieniny obchodzi: Damian, Nora, Modest

Menu główne

Śląski Oddział Regionalny
PKS Bielsko-Biała
PKS Cieszyn
PKS Częstochowa
PKS Gliwice
PKS Katowice
PKS Lubliniec
PKS Myszków
PKS Pszczyna
PKS Racibórz
PKS Rybnik
TransKom Skoczów
Wispol Cieszyn
Krajowa Izba Gospodarcza
Kontakt

PKS Gliwice Sp. z o.o.

Oferty szkoleniowe organizowane przez ŚOR PIGTSiS w Gliwicach

chwilowo brak ofert szkolenia...

Relacja ze  spotkania ŚOR PIGTSiS w firmie Transkom Skoczów w dniu 09 lutego 2012 r.

20 – lecie Firmy Transkom Skoczów

Dokładnie 20 lat minęło 1 września 2011 roku, bo wtedy równo 20 lat temu Spółka zaczęła działać na własny rachunek, w okolicznościach wszystkim znanych, że wprost nie zasługujących już na przypominanie. Gdyby zgodzić się ze statystyką, która mówi że firmy żyją przeciętnie 25 lat, to Transkom wkroczył już dawno w wiek bardzo dojrzały, co wcale nie znaczy, że nie czuje się jeszcze młodo i ma dalekosiężne plany – tymi słowami uroczystą Galę z okazji jubileuszu 20 – lecia firmy otworzył jej Prezes Lech MAZUR.

W uroczystości wzięli udział miedzy innymi Starosta cieszyński Pan Jerzy NOGOWCZYK , przedstawiciele władz samorządowych a Polską Izbę Gospodarczą Transportu Samochodowego i Spedycji reprezentował Prezes Zarządu ŚOR PIGTSiS w Gliwicach Pan Andrzej SOLNICA.

Odnosząc się do historii Prezes Spółki stwierdził, iż autobusy firmy przejechały w tym okresie ponad 50 milionów kilometrów, a niektórzy kierowcy zaliczyli u nas swój pierwszy w życiu milion kilometrów. Przewieziono tymi autobusami niespełna 60 milionów pasażerów, z czego blisko 29 milionów pasażerów za biletami jednorazowymi, niecałe 7,5 miliona za biletami miesięcznymi, ponad 20 milionów uczniów i studentów za biletami szkolnymi oraz 2,5 miliona osób w turystyce.

Nie nam oceniać czy zawsze udawało się nam w pełni zaspokajać potrzeby komunikacyjne społeczeństwa podkreślił Prezes Zarządu Transkom Skoczów Lech MAZUR.

Zawsze było trzeba przecież godzić jednostkowe interesy z interesami grupowymi a w ostatnim okresie czasu z żelazną i bezwzględną ekonomiką, która stawia opłacalność linii i kursów komunikacyjnych ponad wszystkimi racjami i zapotrzebowaniem społecznym.

Doceniając osobiste zaangażowanie oraz wzorowa prace na rzecz Transkom Skoczów Zarząd Spółki wystąpił z wnioskiem poprzez Polską Izbę Gospodarczą Transportu Samochodowego i Spedycji o wyróżnienie najbardziej zasłużonych pracowników.

Decyzją Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego złotym medalem za długoletnią służbę została odznaczona Główna Księgowa Spółki p. Urszula Baron.

Decyzją Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Sławomira Nowaka odznaczeniem „Zasłużony dla Transportu RP” odznaczeni zostali:
Chraścina Krystyna; Cieślar Bronisław; Górnik Bogusław; Gruszka Alicja; Herzyk Józef; Kajstura Kazimierz; Kisiała Janina; Latusek Krzysztof; Mojeścik Julia; Paszek Czesław; Paszek Teresa; Przewłocki Zdzisław; Rojek Piotr; Sajak Zdzisław; Staniek Adam.---
Spotkanie w obiektywie aparatu fotograficznego ---

- projekcja w formacie WMV - laptop lub desktop - ( plik ok. 44,9MB )
- projekcja w formacie WMV - tablety video ( plik ok. 9,034MB )
- projekcja w formacie WMV - smartfony ( plik ok. 6,63MB )

Relacja ze  szkolenia zorganizowane przez ŚOR PIGTSiS w dniu 23-11-2011 r.

Zarząd Śląskiego Oddziału Regionalnego w Gliwicach Polskiej Izby Gospodarczej Transportu Samochodowego i Spedycji zgodnie z ustaleniami poczynionymi na konferencji w dniu 22 czerwca 2011 roku, w dniu 23 listopada br. zorganizował oraz przeprowadzi ł szkolenie w zakresie funkcjonowania transportu publicznego osób dla przedstawicieli jednostek samorządowych województw śląskiego, opolskiego.

W szkoleniu wzięli udział także specjaliści od przewozów osobowych w przedsiębiorstwach komunikacji samochodowej.

Prezes Zarządu ŚOR PIGTSiS w Gliwicach Pan Andrzej SOLNICA w swoim wystąpieniu poprzedzającym szkolenie stwierdził zwracając się do uczestników szkolenia, iż Polacy kochają transport publiczny.

Główne założenia oraz istotne problemy związane z wejściem w życie od 1 marca br. Ustawy o transporcie publicznym przedstawił P rezes Zarządu PIGTSiS Pan Zdzisław SZCZERBACIUK a problematykę związaną z organizacją i funkcjonowaniem komunikacji miejskiej w aglomeracji śląskiej omówił Prezes Zarządu KZK GOP w Katowicach Pan Roman URBAŃCZYK .

Zarząd Śląskiego Oddziału Regionalnego Polskiej Izby Gospodarczej Transportu Samochodowego i Spedycji w Gliwicach wychodząc naprzeciw ogólnym problemom związanym z transportem publicznym w naszym kraju wyraża nadzieję, iż ujęte w Ustawie prawa, obowiązki samorządów oraz regulacja współpracy z przewoźnikami przyczyni się do budowania solidnej podstawy organizacji oraz funkcjonowania transportu publicznego w naszym województwie.

- Plan szkolenia w formacie prezentacji ...>>


---
Szkolenie w obiektywie aparatu fotograficznego ---

- projekcja w formacie WMV - laptop lub desktop - ( plik ok. 28,0MB )
- projekcja w formacie WMV - tablety video ( plik ok. 4,14MB )
- projekcja w formacie WMV - smartfony ( plik ok. 2,80MB )

PKS Gliwice Sp. z o.o.

Strona główna | Kontakt | O firmie | Wynajmy | Stacja paliw | Spedycja | Komunikacja międzynarodowa | Reklama
Copyright © Info-Trans 2006-2012 PKS Gliwice Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone